You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 9.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
Вакцинуємо дітей проти туберкульозу
2021-04-29

Рівно сто років тому двоє французьких вчених Кальметт і Герен створили єдину на сьогоднішній день протитуберкульозну вакцину, яка одержала назву від їхніх імен – Bacillum Calmette Gutrin, а в українській транскрипції – БЦЖ.

 

Перед вченими стояли два завдання, з якими вони блискуче впоралися:

   - зберегти вакцину живою

   - ослабити бактерії, аби вони не могли викликати захворювання, але створювали протитуберкульозний імунітет.

 

Починаючи з 1923 р. БЦЖ застосовується для вакцинації немовлят у Франції, а згодом поширюється і в інших країнах Європи.

В Україні діточки прищеплюються у перші 3-7 діб після народження у пологовому будинку, і ревакцинуються в 7 років (за умови негативної проби Манту).

Якщо дитина не була щеплена в пологовому будинку, вакцинацію слід провести якомога швидше. 

До віку 2-х місяців не вимагається проба Манту (якщо в близькому оточенні дитини немає хворих на ТБ). 

У більш старшому віці проводиться проба Манту, яка визначає вірогідність зараження ТБ. Якщо проба дала негативний результат, то на 3-ю добу після неї проводиться вакцинація БЦЖ (не пізніше 2-х тижнів з моменту виконання проби Манту).

У місці введення вакцини розвивається реакція на вакцину – невеликий запальний горбик. Дитину можна купати. Протягом декількох місяців запалення зникає, на місці утворюється рубчик. За даною реакцією спостерігає лікар-педіатр або сімейний лікар при кожному огляді дитини. 

Хоча вакцинація БЦЖ не є ефективною проти всіх форм туберкульозу, вона попереджає розвиток важких форм дитячого ТБ. Саме тому БЦЖ рекомендована для дітей в Україні. 

Особливу небезпеку туберкульоз становить для маленьких діточок і матусі повинні пам’ятати про це.

Якщо дитина не щеплена від туберкульозу, у неї існує високий ризик розвитку важкої форми туберкульозу, яка може призвести до інвалідизації, і навіть смерті.

Після вакцинації БЦЖ у дитини формується достатньо сильний імунітет, щоб не допустити тяжкого захворювання після інфікування.

Лікар порекомендує батькам проведення необхідної вакцинації/ревакцинації, але рішення приймають батьки дитини. 

Це дуже відповідальний крок – саме від рішення батьків залежить, чи буде дитина захищена від такого небезпечного захворювання, як туберкульоз, в належній мірі.

Оточіть свого малюка справжньою турботою з перших днів його життя – зробіть надійне, ефективне та безпечне щеплення проти туберкульозної інфекції!

 

Центр сімейної медицини № 1 м.Краматорська