You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 8.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення
2020-05-29

29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення. Мета проведення цього Дня - звернути увагу суспільства на проблеми порушення травлення у людини та зростання числа цих проблем.

Система травлення має життєво важливе значення в підтримці здорового і активного способу життя. 

Шлунково-кишковий тракт містить 80% імунної системи. Кожен день разом з їжею в систему травлення потрапляє кілька мільярдів бактерій, тому так важливо стежити за тим, щоб ця система працювала без збоїв.

Шлунково-кишковий тракт є найбільш складною біологічною системою. І в разі її пошкодження можуть виникнути дуже серйозні проблеми. 

 

Ферменти - основа травлення

Травлення — це механічна та хімічна обробка їжі в шлунково-кишковому тракті. Вся споживана нами їжа містить найважливіші поживні речовини — білки, вуглеводи та жири. Для того, щоб організм міг їх засвоїти, вони розщепляються на прості компоненти за допомогою ферментів.  

Нестача ферментів викликає розлади травлення, а як наслідок — погіршення стану волосся, шкіри та нігтів, ожиріння, порушення обміну речовин.

 

Як поліпшити процесс травлення

В першу чергу, необхідно нормалізувати харчування:

 - обмежити продукти з високим змістом цукру та клітковини: вони можуть спровокувати сильне навантаження на залозисті органи, що виробляють ферменти;

- відмовитися від занадто гарячих та занадто холодних продуктів — вони шкодять слизовій шлунку;

- обмежити вживання жирних, смажених, копчених, гострих, солоних і маринованих страв;

- не допускати переїдання, втім, як і голодування — вони надають негативний вплив на травлення;

- відмовитися від вживання алкоголю і газованих напоїв;

- віддавати перевагу стравам, які приготовані на пару, відвареній їжі, свіжим фруктам, зерновим продуктам;

- включіть до раціону яблоки, банани, хурму, чорнослив і авокадо — вони поліпшують перистальтику;

- вечеряти за дві-три години до сну, аби шлунок міг відпочити;

- пити достатньо води, бо зневоднення порушує процес травлення.

Також рекомендуються відмовитись від «шкідливих звичок» та вести рухливий спосіб життя для покращення роботи шлунково-кишкового тракту.

Не варто «мучити» себе дієтами, що виключають з раціону харчування багато продуктів. Це порушує збалансованість харчування і призводить до негативних наслідків. Дотримання дієти необхідно тільки за призначенням лікаря. 

При появі скарг на роботу шлунково-кишкового тракту (диспепсія, метеоризм, діарея, печія тощо) необхідно звернутись до свого сімейного лікаря/лікаря-терапевта/лікаря-педіатра. Вони обов’язково допоможуть вам вирішити проблеми, які виникли в вашому організмі.

Ми нагадуємо: харчування повинно бути регулярним, різноманітним, повноцінним і збалансованим. Таке харчування захистить вас від багатьох захворювань, допоможе зробити життя повноцінним і яскравим.

 

Центр сімейної медицини № 1 м.Краматорська