Генеральний директор КНП «ЦПМСД №1» Краматорської міської ради

Біографічна довідка

Власенко Олександр Борисович

Генеральний директор КНП «ЦПМСД №1» Краматорської міської ради

Президент ГО «Асоціація сімейної медицини Донецької області»

  

Народився 28.12.1973 в м. Горлівка Донецької області.

В 1991 році закінчив ЗОШ №41 в м. Горлівка

В 1993 році закінчив з відзнакою Горлівське медичне училище.

З 1993 по 1994 працював медичним братом в МЛ №18 м. Горлівка

В 2000 році закінчив Донецький ДМУ імені М. Горького.

2000-2002 – інтернатура з «загальної практики-сімейної медицини» в МЛ №3 м.Краматорська

З 2002 року працював на посаді лікаря загальної практики-сімейної медицини в КМУ «Міська лікарня № 2» м. Краматорська.

В 2003 році призначений завідувачем відділення сімейної медицини КМУ «Міська лікарня №2».

З 2003 року - головний позаштатний спеціаліст відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради із загальної практики-сімейної медицини.

В 2003-2004 роках приймав участь в проекті  «Партнерство Краматорськ-Пітсбург (США)». З метою ознайомлення з організацією сімейної медицини в США відвідав шпиталь Маггі в Пітсбурзі та амбулаторії загальної практики в штаті Пенсільванія.

З грудня 2011 року призначений головним лікарем Комунального закладу «Центр первинної медико - санітарної допомоги №1 м. Краматорська».

В травні 2012 року здобув другу вищу освіту в Донецькому державному університету управління за спеціальністю «Менеджмент в охороні здоров’я».

З лютого 2013 року – головний позаштатний спеціаліст з сімейної медицини ДОЗ Донецької облдержадміністрації.

З червня 2015 року – член правління Української асоціації сімейної медицини.

З березня 2015 року працює як зовнішній сумісник асистентом кафедри внутрішньої медицини №1 Донецького державного медичного університету, веде групи курсантів післядипломного навчання з загальної практики-сімейної медицини та читає лекції для курсантів кафедри організації вищої освіти та  управління охорони здоров'я.

З 2016 року – дійсний член EURACT (Європейське товариство викладачів сімейної медицини).

В 2016 році був одним із ініціаторів створення громадської організації  «Асоціація сімейної медицини Донецької області»,

З 2016 року та по теперішній час – президент ГО «Асоціація сімейної медицини Донецької області».

Під егідою асоціації з 2017 року проводяться щорічні конференції для лікарів, медсестер та керівників первинного рівня Донецької області «Святогірські читання в сімейній медицині» ( http://www.mif-ua.com/archive/article/45313 ).

В 2017-2018 роках спільно з командою підготовлених тренерів нашого Центру провів 12 дводенних тренінгів з вакцинації для лікарів та медичних сестер первинного рівня Донецької області під егідою ЮНІСЕФ.

В січні 2018 року пройшов 5 денний тренінг для тренерів « Управління закладами первинної медичної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров’я» під егідою USAID та Deloitte, після чого залучався  як спікер в тренінгах по реформі.

В грудні 2018 отримав сертифікат національного тренеру з ефективного консультування з питань імунізації.

З 2018 року – експерт робочої групи  МОЗ з питань реформування.

В 2018 році відвідав Німеччину та Нідерланди з метою ознайомлення особливостей надання медичної допомоги.

З 2018 року по теперішній час - член робочої групи при МОЗ з питань реформування на первинному рівні. маю досвід в написанні та розробленні нормативних документів з ТБ

В лютому 2019 року пройшов 5 денний тренінг тренерів по впровадженню mhGAP  в Україні та став національним тренером.

З травня 2019 року на базі ЦПМСД №1 під егідою ВООЗ започаткував пілотний проект по навчанню медичного персоналу Центра навичкам ведення пацієнтів з проблемами в психічному здоров’ї та залежностями. На протязі 2019 року були проведені 4  тренінги для лікарів та медсестер первинного рівня міста Краматорська  по впровадженню mhGAP на первинному рівні та постійно проводяться супервізії з лікарями.

В березні 2019 року приймав участь в тренінгу для національних тренерів під егідою University of California San Diego, «Інтеграція сучасних наукових знань в сфері профілактики та лікування розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин, для осіб з ВІЛ або підвищеним ризиком інфікування ВІЛ» та здобув сертифікат тренера.

В травні 2019 року пройшов цикл ТУ «Застосування моделі поліпшення якості надання послуг у закладі охорони здоров’я (на прикладі поліпшення контінууму послуг для ВІЛ-інфікованих осіб)» під егідою Ukrainian institute of public health policy та КМАПО ім. Шупіка.

Приймав участь у розробленні Дорожньої карти з покращення якості послуг протидії ТБ/ВІЛ в Донецькій області.

В березні 2020 року проходив стажування в Німеччині, навчальний центр WAK, м.Кіль по программі «Fit for Partnership with Germany». З лютого 2021 подовжив навчання по программі «Fit for Partnership with Germany».

З 2020 року – член експертної групи МОЗ України по загальної практики-сімейної медицині

Має вищу кваліфікаційну категорію з загальної практики – сімейної медицини та вищу кваліфікаційну категорію з організації управління охороною здоров’я.