You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 9.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
Всесвітній Тиждень знань про мозок
2021-03-16

Ця всесвітня науково-популярна кампанія відбувається зазвичай у третій тиждень березня  щорічно з 1995 року. ЇЇ мета –  привернути увагу суспільства до досліджень у галузі нейронаук і вивчення мозку.

   

Людський мозок досі залишається найскладнішим і найзагадковішим органом. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів  про нього.

 

  • Чоловічий і жіночий мозок

Виявляється, в середньому мозок чоловіка більше жіночого на 10%, але в жіночому знаходиться більше нервових клітин, тому він швидший!

 

  • Мозок не відчуває біль.

Ви коли-небудь замислювалися, як нейрохірурги проводять операції на мозку без наркозу? В мозку немає больових рецепторів. Зате вони є в мозкових оболонках і кровоносних судинах, тому ми  і відчуваємо головний біль, 

 

  • Мозок дихає

Маса мозку – всього 2% від маси тіла людини. Але саме він споживає п'яту частину всього кисню, який циркулює в крові! Через це мозок найгостріше реагує на нестачу кисню.

 

  • Мозок не спить 

Вночі, поки людина спить, мозок продовжує активність і обробляє всю отриману за день інформацію. Причому рівень цієї активності вищий, ніж вдень, коли кожен займається своїми справами, роботою, побутом. Денний сон допомагає сконцентруватися на роботі, врахуймо це!

 

  • Неймовірна швидкість реакції

 Мозок практично миттєво спрацьовує на будь-які зовнішні подразники. Наприклад, на удар, поріз або опік. З якою ж швидкістю в такому випадку повинен передаватися нервовий імпульс? За розрахунками, ця швидкість блискавична – близько 275 км/годину! 

 

  • Мозок виробляє достатньо електрики, щоб загорілася невелика лампочка

Щонайменше 10 мегават електрики потрібні для повноцінної роботи роботу,  інтелект якого можна порівняти з людським мозком.

 

  • Закоханість можна побачити на МРТ-знімках мозку

Ви могли собі таке уявити? На знімках видно, як «загоряються» місця, в яких присутній дофамін – нейромедіатор, що викликає приємні відчуття, задоволення.

 

  • Об’єм пам’яті мозку практично не обмежений

У нашому мозку, на відміну від комп’ютерів і телефонів, місце ніколи не закінчується. Хоча, наприклад, недосип може негативно позначитися на здатності запам’ятовувати дані.

 

  • Маса мозку змінюється

 Мозок еволюціонує разом з людством. Так, у 1860-му році середня зафіксована маса чоловічого мозку була 1370 грам, а зараз – 1425. Зафіксовані рекорди по вазі – 2049 грам для чоловічого і 1565 грам для жіночого мозку. Розміри мозку збільшуються, подібно м'язам, якщо його тренувати. 

 

  • Мозок – найжирніший людський орган

Тому недоїдання негативно позначається на його активності та інтелектуальному розвитку людини. Для  здоров’я мозку потрібні корисні жири (омега-3 і омега-6), яких більше всього  в морській рибі, її ікрі, рослинних оліях, авокадо, оливках,  арахісі, насінні гарбуза та льону.

 

Центр сімейної медицини № 1 м. Краматорська