You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Додаток Мій МедКабінет не працює. Ви можете записатися на прийом до лікаря зателефонувавши в колцентр: 0503570705; 420098 (0626420098 з мобільного). Графік роботи: понеділок-п'ятниця з 7.00 до 18.00, субота з 7.00 до 14.00. Будь ласка запам'ятайте ці номери телефонів!

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
Сьогодні, 4 січня, відзначають Всесвітній день азбуки Брайля
2021-01-04

Цей день, згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН, вперше відмітили у 2019 році для того, аби якомога більше людей взнали про значення азбуки Брайля як одного із засобів доступу до інформації, спілкування сліпих  та слабозорих людей.

На сьогоднішній день у світі налічується близько 10 млн сліпих. Ще приблизно 130 млн людей мають дуже слабкий зір.

 

Що таке азбука Брайля?

Це  тактильне поєднання буквених і цифрових символів за допомогою 6 точок, що дозволяють передати всі букви і цифри, і навіть музичні, математичні та наукові символи. 

 

Вона використовується сліпими і слабозорими людьми для читання тих же книг і періодичних видань, які друкуються візуальними шрифтами.

 

Як з’явилась азбука Брайля?

Шрифт Брайля спочатку був відомий  як засіб військового листування. У ХІХ-му столітті у військах Франції його використовували для спілкування вночі. 

Сліпий з дитинства, французький 15-літній підліток Луї Брайль  зробив чудо – він зумів розробити азбуку Брайля, якою користується увесь світ і по сей день.

Талановитий юнак, незважаючи на те, що не міг бачити, отримав стипендію у Французському королівському інституті сліпої молоді, а в 1829 році  видав свою першу книгу про створену ним систему.

 

Використання азбуки Брайля сліпими  та слабозорими людьми забезпечує передачу інформації іншим людям, отримання ними освіти,  є проявом незалежності та рівності в контексті соціальної інтеграції.

 

Центр сімейної медицини № 1 м.Краматорська