You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 8.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
Порядок направлення пацієнтів до закладів охорони здоров'я
2020-07-17

Впродовж останніх двох місяців поточного року відмічається значне зростання звернень пацієнтів до лікарів первинної ланки з метою оформлення електронних направлень з ініціативи лікарів спеціалістів інших закладів для діагностичних процедур та повторних консультацій.

 

Нагадуємо, що прийом пацієнтів в КНП «ЦПМСД №1» КМР ведеться за попереднім записом в електронній медичній системі. У зв’язку з тим, що звернення пацієнтів з метою формлення електронних направлень не є невідкладним станом, прийом пацієнтів поза записом неможливий.

 

Медичні працівники повинні дотримуватись Порядку направлення пацієнтів до закладів охорони здоров'я та фізичних осіб - підприємців, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та надають медичну допомогу відповідного виду, (далі – Порядок направлення) затвердженого наказом МОЗ від 28.02.2020 № 586 - https://bit.ly/38D5VnI.

 

Згідно Порядку направлення, ініціатором направлення є лікар, який надає первинну медичну допомогу і про вибір якого пацієнтом подана відповідна декларація згідно із законодавством (далі – лікар ПМД) чи інший лікуючий лікар пацієнта, який приймає рішення про направлення. 

 

Якщо у лікаря відсутня технічна можливість створювати електронні направлення, він поки що може виписувати пацієнтам паперові направлення

 

У такому випадку у паперовому направленні обов’язково необхідно зазначити наступні реквізити:

   ● ПІБ лікаря, який виписує паперове направлення;

   ● ЄДРПОУ закладу, в якому було виписане паперове направлення;

   ● назву ЗОЗ, в якому було виписано направлення (така інформація може міститись у штампі закладу);

   ● номер направлення (якщо ЗОЗ веде журнал обліку видачі направлень) або замість номера вказати “б/н”;

   ● дату виписки паперового направлення.

 

Тобто, пацієнти з паперовим направленням мають право на отримання медичної допомоги за Програмою медичних гарантій у закладах, які уклали договори з НСЗУ. У 2020 році ще діють 2 форми направлень: електронна та паперова. Можливість виписувати паперові направлення поки що лишилась у закладів, які не під’єднані до ЕСОЗ та не можуть створювати електронні направлення (наприклад ті, які не уклали договір з НСЗУ або мають інше джерело фінансування (відомчі ЗОЗ, тощо).

 

Деталізовану інформацію про електронні направлення та про алгоритм їх створення можна дізнатися у матеріалі розміщеному у вільному доступі на офіційному сайті в розділі «Академія НСЗУ – інформаційні матеріали- електронні медичні записи» за посиланням: https://nszu.gov.ua/academy/academy-info/elektron-med.

 

Згідно Порядку направлення, лікар може сам виписати направлення і сам його виконати, у випадку якщо пацієнт самостійно обрав цього ж лікаря як надавача послуг за цим направленням. Електронна система охорони здоров'я не передбачає обмежень щодо взяття в роботу направлення лікарем, який сам створив це направлення для пацієнта.

 

Наприклад, пацієнту потрібно провести повторну консультацію. В такому випадку лікар:

   1. коммунікує про необхідність повторного візиту пацієнта

   2. виписує направлення на консультацію

   3. здійснює консультацію за цим направленням, якщо пацієнт повернеться саме до нього.

 

Також, можна приймати пацієнтів, які звернулися за спеціалізованою медичною допомогою до закладів охорони здоров'я, які уклали договори про медичне обслуговування населення з НСЗУ, без направлення іншого лікаря.

 

Без направлення спеціалізована медична допомога надається в межах Програми медичних гарантій пацієнтам, які:

   ● в ургентному (невідкладному) стані;

   ● із хронічними захворюваннями та перебувають на диспансерному обліку в цьому закладі охорони здоров'я.

 

Також, без направлення на амбулаторному рівні в межах Програми медичних гарантій надається спеціалізована допомога:

   ● акушера-гінеколога,

   ● психіатра,

   ● нарколога,

   ● стоматолога,

   ● педіатра,

   ● фтизіатра.

 

Для отримання спеціалізованої медичної допомоги не потрібне направлення пацієнтам із хронічними захворюваннями, які звернулися до закладу, в якому перебувають на диспансерному обліку, і який уклав договір про медичне обслуговування населення з НСЗУ. В таких випадках спеціалізована медична допомога надається без направлення в межах Програми медичних гарантій.

 

Також нагадуємо, що на сайті НСЗУ у розділі Академія НСЗУ розміщено відповіді на найпоширеніші питання - https://nszu.gov.ua/academy/academy-info/elektron-med. На ePlatform Академії НСЗУ містяться інформаційні матеріали стосовно ведення ЕМЗ, які надають відповіді на більшість питань. Зокрема, тут ви знайдете корисні тексти, презентації та відео-інструкції - https://academy.nszu.gov.ua/mod/page/view.php?id=240.

 

Центр сімейної медицини № 1 м. Краматорська