You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Додаток Мій МедКабінет не працює. Ви можете записатися на прийом до лікаря зателефонувавши в колцентр: 0503570705; 420098 (0626420098 з мобільного). Графік роботи: понеділок-п'ятниця з 7.00 до 18.00, субота з 7.00 до 14.00. Будь ласка запам'ятайте ці номери телефонів!

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
Дивовижне відкриття першої вакцини.
2021-05-18

Наприкінці XVIII століття відбулася революційна подія – вперше в історії людства було застосовано метод вакцинації проти натуральної віспи. 

Натуральна віспа тривалий час (VI—XVIII ст.) була найбільшою причиною смертності в людській популяції серед усіх інфекційних хвороб, гинули до 80%  захворілих.

Наприкінці XVII  і початку XVIII століть  епідемія віспи  прийняла розміри істинного лиха.

 Лікарі давно помітили, що людина, яка перенесла віспу, застрахована від повторного захворювання, і шукали засіб проти  цієї безжальної хвороби.

Однак щепленню від віспи в ті неосвічені часи  чинилися перешкоди. Так, в 1745 році Парижський медичний факультет спробу такого щеплення назвав «легковажністю, злочином і магією».

І нарешті, англійський лікар Эдвард Дженнер в 1796 році, під час однієї спустошливої епідемії, випадково зробив велике відкриття щодо запобіжної сили коров'ячої віспи.

Він помітив, що доярки, які перехворіли на коров'ячу віспу, ніколи не хворіють  на віспу людську.

На підставі цього спостереження Дженнер розробив спосіб вакцинації (слово «вакцина» — від латинського «вакка — корова»), який  приніс порятунок  мільйонам людей від непереможної смертоносної хвороби.

Щеплення коров'ячою віспою поширилось швидко і виявилось абсолютно безпечним.

Таким чином, лікар Эдвард Дженнер відкрив і експериментально підтвердив, що щеплення коров'ячої віспою створює у людини імунітет від натуральної віспи. 

Чи міг у той час припустити лікар-новатор, якого розмаху у майбутньому досягнуть антивакцинальні кампаніїї, які будуть точитися з цього приводу торгові та політичні баталії?

17 травня 1749 року – день народження великого лікаря, завдяки якому  вижили мільйони, а можливо, й  мільярди людей.

Низький йому уклін від вдячних нащадків!