You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Додаток Мій МедКабінет не працює. Ви можете записатися на прийом до лікаря зателефонувавши в колцентр: 0503570705; 420098 (0626420098 з мобільного). Графік роботи: понеділок-п'ятниця з 7.00 до 18.00, субота з 7.00 до 14.00. Будь ласка запам'ятайте ці номери телефонів!

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
Всесвітній тиждень імунізації
2021-04-23

Щороку в останній тиждень квітня відзначається Всесвітній тиждень імунізації. 

Всесвітня організація охорони здоров'я нагадує, що імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров'я всіх разом і кожного окремо залежить від рівня охоплення вакцинацією в країні.

 Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95-98%.

 Відсутність загрози важких інфекцій, що була досягнута виключно завдяки широкому проведенню профілактичних щеплень  – одна з основ благополуччя нашого життя. 

Варто тільки відмовитися від щеплень, і тоді інфекції, які вважалися переможеними, обов'язково повернуться! 

Останній рік через вплив пандемії, спричиненої коронавірусною інфекцією COVID-19, видався складним для усіх сфер діяльності, в т.ч. – й для рутинної імунізації, яка наразі особливо важлива для дітей, що відвідують навчальні заклади.

Звертаємо увагу, що згідно Національного календаря профілактичних щеплень, в Україні проводиться 10 обов'язкових щеплень проти:

   - дифтерії, кашлюку, правця, туберкульозу

   - вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції

   - кору, краснухи, паротиту, поліомієліту

 

 Переважна більшість вищезазначених вакцин вводиться дитині до 6-ти річного віку. 

В підлітковому віці проводиться ревакцинація від поліомієліту, дифтерії та правцю, а далі вже в дорослому віці кожні 10 років проводиться щеплення від дифтерії та правцю. 

На сьогодні  сімейні амбулаторії «первинки» забезпечені необхідними вакцинами згідно Календаря щеплень в достатній кількості і, незважаючи на пандемію, рутинна вакцинація продовжується.

Для цього в нашому ЦПМСД № 1  проводяться необхідні протиепідемічні заходи та створені умови, а саме: розмежовані потоки хворих та здорових дітей, виділені окремі дні та приміщення для проведення щеплення здорових дітей. 

 

Пам’ятаймо: будь-яке порушення планової вакцинації, навіть на короткий період, може призвести до спалахів вакцинокерованих інфекцій!

 

Також цього року поряд з рутинною вакинацією відбувається й імунізація населення від коронавірусної хвороби, перебіг якої останнім часом ускладнюється. 

 

Шановні наші пацієнти! Закликаємо вас вчасно  вакцинуватися,   захистити себе і своїх діточок!

Дізнатись про наявність вакцини  ви можете у свого лікаря-педіатра або сімейного лікаря, а записатись на вакцинацію від COVID-19 в  нашому ЦПМСД№ 1 – за тел. 050-458-33-75.

 

Центр сімейної медицини № 1 м.Краматорська