You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 9.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДІЙ ЗА ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я
2021-05-28

 

Міжнародний день дій за жіноче здоров’я відзначається щорічно 28 травня починаючи з 1987 року. Завдання цього дня – нагадати урядам країн світу, що здоров’я жінок має величезне значення для майбутнього будь-якої нації.

Ідея відзначати Міжнародний день дій за жіноче здоров’я була вперше озвучена в ході Міжнародної зустрічі з питань жіночого здоров’я, яка проводилася в 1987 році в Коста-Ріці.

Перша кампанія в рамках святкування цього міжнародного дня була присвячена запобіганню материнської смертності. Кампанія допомогла заповнити прогалини в даних досліджень про здоров’я жінок і спонукала учасників до дій.

Міжнародний день дій за жіноче здоров’я офіційно визнаний урядами ряду країн, а також багатьма міжнародними організаціями. Щороку кампанію координує Всесвітня мережа жінок за репродуктивні права, яка вибирає основні теми, що освітлюються в ході заходів. 

В рамках проведення цього дня в нашому Центрі було проведено акцію «Обстежена і здорова», під час якої медичні працівники амбулаторій привертали увагу жінок-пацієнток до факторів ризику, які можуть зашкодити їх здоров’ю, акцентували увагу кожної жінки до питань збереження особистого здоров’я, вчасності обстежень та регулярності профілактичних оглядів, самобереження і особистої турботи про себе та запрошували на огляд до оглядових кабінетів.

В оглядових кабінетах працюють досвідчені акушерки, які можуть вчасно запідозрити нетипові зміни в організмі та призначити необхідні додаткові обстеження, щоб вчасно виявити передпухлинні захворювання візуальної локалізації  та злоякісні пухлини.

Нажаль в Україні смертність жінок віком 45–59 років від раку шийки матки, який відносно легко і недорого можна діагностувати та вилікувати при ранньому виявленні, майже у п’ять разів вища ніж середні європейські показники.

Любі жінки, хочемо нагадати, що правильний догляд за собою і своїм здоров’ям, здоровий спосіб життя, своєчасне проходження профілактичних оглядів – запорука міцного здоров’я та бездоганного зовнішнього вигляду в будь-якому віці, підвищення якості та тривалості життя!