You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Додаток Мій МедКабінет не працює. Ви можете записатися на прийом до лікаря зателефонувавши в колцентр: 0503570705; 420098 (0626420098 з мобільного). Графік роботи: понеділок-п'ятниця з 7.00 до 18.00, субота з 7.00 до 14.00. Будь ласка запам'ятайте ці номери телефонів!

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
28 - Всесвітній день боротьби з гепатитами,
2021-07-28

Щорічно в цей день відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитами, який в 2021 році проходить під гаслом «Гепатит не може чекати!».

Враховуючи те, що кожні 30 секунд у світі вмирає 1 людина від захворювання, що пов’язане з гепатитом, навіть в умовах теперішньої кризи, визваної COVID-19, Всесвітня організація охорони здоров’я не відмовляється від активної боротьби з вірусними гепатитами.

Гепатит – це запалення печінки, викликане, переважно, вірусною інфекцією. Існує п’ять основних вірусів гепатиту, звані типами A, B, C, D і E.

За оцінками ВООЗ, щорічно реєструється 1,4 мільйона випадків захворювання на гепатит А.

Більше 240 мільйонів людей мають хронічну інфекцію гепатиту В, а від його наслідків щорічно помирає близько 780 000 чоловік.

Хронічною інфекцією гепатиту С страждають 130-150 мільйонів людей у ​​світі, щороку вмирають їїївід неї 350 000-500 000 чоловік.

Гепатитами А і Е заразитися можна при вживанні інфікованих вірусом води або продуктів харчування, а також через брудні руки.

Гепатити B, C, D передаються:

- через статевий контакт та з інфікованою кров’ю

- від інфікованої матері до дитини під час пологів

- при спільному використанні голок, лез для гоління, інструментів для манікюру

- при татуюванні та пірсингу

Від моменту зараження до появи перших ознак хвороби проходить різний час: від 2-6 тижнів при гепатиті А, до 2-4 і навіть 6 місяців при гепатиті В.

При гострих формах вірусних гепатитів після появи жовтяниці зазвичай стан хворих поліпшується, поступово відбувається зворотний розвиток симптомів.

Найбільшу небезпеку становить хронічний перебіг гепатитів, який характерний для гепатитів B, C та D. Довгостроковими ускладненнями цих інфекцій є цироз та гепатоцелюлярна карцинома.

Вірусний гепатит С в більшості випадків (до 90%) довгий час залишається нерозпізнаним, приблизно у 55-85% перехворілих розвивається хронічний гепатит, як наслідок у 15-30% хворих – цироз печінки.

Чим раніше виявлений хронічний гепатит – тим більш успішним буде лікування. В Україні тестування на вірусні гепатити входить до гарантованого державою пакету медичних послуг і є

безкоштовним. Проходити таке обстеження бажано хоча б раз на рік у свого сімейного лікаря.

Лікування гепатитів В і С в Україні теж є доступним і безкоштовним – держава закупила достатньо схем для лікування якісними препаратами, що дозволяють значно покращити стан

хворого або позбутися гепатиту.

Для профілактики вірусного гепатиту В гарно зарекомендувала себе вакцинація дітей у грудному віці (згідно Національного календаря профілактичних щеплень) та дорослих (за бажанням) сучасною та безпечною вакциною.

 

Бережемо себе та регулярно обстежуємось на гепатит!