You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Додаток Мій МедКабінет не працює. Ви можете записатися на прийом до лікаря зателефонувавши в колцентр: 0503570705; 420098 (0626420098 з мобільного). Графік роботи: понеділок-п'ятниця з 7.00 до 18.00, субота з 7.00 до 14.00. Будь ласка запам'ятайте ці номери телефонів!

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
25 травня - Всесвітній день щитоподібної залози
2021-05-26

Починаючи з 2009 року, Європейська тиреоїдна асоціація запропонувала відзначати цей день  як Всесвітній день щитоподібної залози.

 

 

 

Він покликаний підвищити поінформованість громадської про проблеми, пов’язані із щитоподібною залозою, методи раннього виявлення захворювань ЩЗ та доступність медичної допомоги.

 

За даними ВООЗ,  серед ендокринних захворювань патологія щитоподібної залози посідає перше місце. В Україні на долю захворювань щитоподібної залози припадає понад 40% від усіх ендокринних захворювань.

 

Щитоподібна залоза – маленький, 25-30-грамовий орган,  розташований на шиї у формі метелика. Вона відіграє дуже важливу роль в життєдіяльності організму –  виробляє гормони, які регулюють основний обмін речовин.

 

Стан, коли щитоподібна залоза недостатньо активна та виробляє замало гормонів, що відповідають за підтримання метаболізму на оптимальному рівні, називають гіпотиреозом. 

 

 Симптоми гіпотиреозу: 

- втома, депресія, збільшення ваги

- сухість шкіри, втрата волосся, непереносимість холоду

 

У випадку гіпертиреозу стається майже протилежне. Щитоподібна залоза виробляє забагато гормонів, тому метаболізм пришвидшується, що при несвоєчасному лікуванні може завдати серйозної школи організмові.

 

Симптоми гіпертиреозу:

- нервовість, безсоння, непереносимість спеки

- втрата ваги, прискорене серцебиття, тремтіння, слабкість

 

Пропонуємо  провести «самостійну діагностику». Для цього  підійдіть до дзеркала, злегка відкиньте голову, ковтніть і промацайте шию.

 

 Нульова ступінь збільшення. «Правильну» щитовидну залозу неможливо ні побачити, ні промацати. 

 

Перша-друга ступінь збільшення. Залозу не видно, але вона промацується і проступає при ковтанні. Порада: відвідайте ендокринолога. Додайте до раціону йодовмісні продукти. 

 

Третя ступінь збільшення. Заліза чітко визначена і добре проглядається. Порада: необхідне постійне спостереження у ендокринолога та консультації онколога. 

 

Четверта-п'ята ступінь збільшення. Заліза великого розміру, нижня частина шиї значно збільшена у розмірах. Порада: необхідно специфічне лікування або хірургічне втручання

 

Пам’ятайте, більшість захворювань щитоподібної залози на сьогоднішній день вважаються виліковними!

 

Не зволікайте, за  появи перших симптомів звертайтесь до сімейного лікаря, який призначить вам за потреби фахове обстеження та консультацію ендокринолога.

 

Найкориснішими для щитовидної залози вважаються продукти: морська капуста,  морепродукти (риба, кальмари, креветки), овочі (стручкова квасоля, ріпа, цибуля),  фрукти (ківі, хурма, гранат), ягоди (чорні сорти винограду, смородина).