You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Додаток Мій МедКабінет не працює. Ви можете записатися на прийом до лікаря зателефонувавши в колцентр: 0503570705; 420098 (0626420098 з мобільного). Графік роботи: понеділок-п'ятниця з 7.00 до 18.00, субота з 7.00 до 14.00. Будь ласка запам'ятайте ці номери телефонів!

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
22-28 березня – Міжнародний тиждень здоров’я підлітків
2021-03-26

Cьогодні у всьому світі живе найбільше покоління підлітків за всю історію – понад 1 мільярд!

Наше майбутнє,  успіх та процвітання залежать від їх стабільного здоров’я та добробуту сьогодні.

А чи пам'ятає ви той яскравий період життя, коли  були підлітком? Пам'ятаєте, як вам було непереливки? Підлітковий вік це час змін в духовному та  фізичному стані. 

З роками з'являються інші інтереси,  нові друзі, приходить кохання, змінюється світ. Підліток хоч і не маленький, але ще не доросла людина, не сформована особистість.

У такий період йому необхідна моральна підтримка та розуміння з боку батьків, родичів, вчителів тощо.

Підліток має відчувати прихільність та повагу  оточуючих, тільки тоді у нього буде достатньо висока самооцінка, за допомогою якої він зможе досягати поставлених перед собою цілей.

Доведено, що порушення  психічного здоров'я підлітка можуть призвести до серйозних наслідків:

-  замкнутості, відстороненості від суспільства

-  неадекватності поведінки, жорстокого поводження з тваринами 

-  жорстокості по відношенню до однолітків і батьків

-  депресій та навіть самогубства 

Тому дуже важливо батькам приділяти своїм дітям-підліткам більше уваги, цікавитися їх захопленнями та  мріями,  стати для них справжнім другом.

Потрапляючи в несприятливе середовище або компанію, де курять, випивають або приймають наркотики, підліток не хоче бути "білою вороною" і пробує шкідливі  речовини. Потім це затягує і перетворюється в звичку, що призводить до  сумних наслідків.

Ми гадаємо, що проводити у слушний момент  цікаві, з прикладами, бесіди про шкоду паління, алкоголю і наркотиків потрібно ще з дитинства, а у підлітововому віці – не завадить  простежити за  оточенням підлітка, в якій компанії він проводить вільний час. 

Ще одним дуже значущим моментом є статеве виховання підлітків. Важливо застерегти підлітка від раннього сексуального життя, розповісти про серйозні захворювання, що передаються статевим шляхом, такі як СНІД, сифіліс, а також про засоби контрацепції.

Ви бажаєте бачити свою дитину здоровою та активною? Годуйте її повноцінною їжею, багатою на білкові продукти, овочі та фрукти, привчайте бути фізично активною. Ці звички вона пронесе через все життя!

І, наостанок, хотілося б відзначити, що підлітки намагаються бути самостійними і не терплять, коли надто цікавляться їх особистим життям. Тому не тисніть на них, і в жодному разі не намагайтеся нав'язати  свою думку. 

Кращий спосіб це невимушене спілкування. 

 

Центр сімейної медицини № 1 м.Краматорська