You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Додаток Мій МедКабінет не працює. Ви можете записатися на прийом до лікаря зателефонувавши в колцентр: 0503570705; 420098 (0626420098 з мобільного). Графік роботи: понеділок-п'ятниця з 7.00 до 18.00, субота з 7.00 до 14.00. Будь ласка запам'ятайте ці номери телефонів!

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
21 вересня – Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера
2020-09-21

21 вересня за ініціативи Міжнародної федерації Альцгеймера щорічно відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера.

 

Хвороба Альцгеймера – це захворювання головного мозку дегенеративного характеру, що виявляється у формі прогресуючого зниження інтелекту. 

Хвороба Альцгеймера - найбільш поширена причина деменції, яка характеризується поступовою втратою розумових здібностей (пам'яті, мови, логічного мислення).

За оцінками фахівців, страждають від цієї хвороби близько 4% населення розвинених країн у віці понад 65 років, а серед людей старше 80 років вона зустрічається у кожного третього.

Однак слід зазначити, що рання форма хвороби може початися вже після 40 років, і, найчастіше, в таких випадках вона носить спадковий характер.

Хвороба Альцгеймера уражає людей поза прямим зв’язком з їх освітою або рівнем життя..

Поступове прогресування симптомів деменції призводить до абсолютної втрати хворим здатності до самообслуговування, призводить не тільки до страждань самого хворого, але також родини і близького оточення.

На сьогоднішній день не знайдено засобів боротьби з цим захворюванням. Однак існує ряд препаратів, використання яких дає можливість сповільнити прогресування захворювання, а також послабити симптоматику. 

Слід також відзначити важливість постійного догляду за такими хворими. Додатковими методами, що використовуються в лікуванні, є арт-терапія, іпотерапія, музикотерапія.

Якщо у вас з’явилася підозра щодо того, що хтось із ваших близьких схильний до захворювання на Альцгеймера, звертайтесь насамперед до свого сімейного лікаря, а він за потреби призначить вам обстеження та консультацію вузького спеціаліста. 

 

Будьте здорові!

 

Центр сімейної медицини № 1 м.Краматорська