You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 8.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Новини

КНП "ЦПМСД №1" КМР
17 травня в усьому світі відзначається День пам’яті людей, померлих від СНІДу
2020-05-18

Ситуація з  ВІЛ-інфекції залишається напруженою.  За 2020 рік в нашій державі офіційно  зареєстровано 5256 випадків ВІЛ-інфекції, 1051 випадок СНІДу та 733 смерті, зумовлені СНІДом.

Епідемія ВІЛ/СНІДу вийшла із середовища осіб ризикованої поведінки та ввійшла в звичайне соціальне середовище, превалює гетеросексуальний шлях передачі інфекції.

Тривожить той факт, що все більше серед ВІЛ-інфікованих жінок, тобто зростає вірогідність народження ВІЛ-позитивних діточок.

Незважаючи на загальну обізнаність з проблеми ВІЛ/СНІДу, мимоволі майже кожна людина відхиляє саму думку про зараження ВІЛ. І тому часто гається час, коли можна було вчасно виявити вірус і ефективно пролікуватись. Без лікування ВІЛ-інфікований живе в середньому 5-10 років.

Чим раніше людина починає приймати антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. 

За останні 5 років Україна досягла значного прогресу в лікування ВІЛ-позитивних осіб. Охоплення АРВ-терапією зросло майже вдвічі (з 56 тис. до 102 тис. осіб), утримання на терапії через 12 місяців і більше – з 69% до 88%.

Обстеження на ВІЛ в Україні  добровільне та безкоштовне, за бажанням – анонімне.  Для цього потрібно пройти експрес-тестування  на «первинці» за місцем декларування у свого сімейного лікаря. 

Якщо у вас був небезпечний або підозрілий  контакт, можете звернутись до лікаря-спідолога, який негайно (на протязі 3-х діб) призначить лікування, яке захистить вас від зараження.

Навіть якщо вилікувати ВІЛ-інфекцію поки неможливо, підтримувальна терапія, призначена лікарем, подарує йому багато років щасливого життя.

 

Центр сімейної медицини № 1 м.Краматорська