You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 8.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Новини та поради щодо COVID-19

КНП "ЦПМСД №1" КМР
Правила комунікації з лікарем по телефону
2020-04-15

Налагоджена комунікація зі своїм лікарем вкрай важлива. Але потрібно розмежовувати цілодобовий сервіс контакт-центрів та право вашого лікаря на особисте життя поза роботою.

Пропонуємо кілька порад пацієнтам, які дозволять порозумітися зі своїм лікарем у питаннях комунікацій за телефоном.

Якщо ви тільки збираєтесь укладати декларацію з лікарем, то поцікавтесь, які канали комунікації ви можете використовувати для зв’язку з ним у різних випадках.

Наприклад:
  - запитайте, чи можете ви писати у месенджер та з якими питаннями;
  - дізнайтесь, за яким номером телефона ви можете подзвонити своєму лікарю;
  - поцікавтесь, чи веде лікар пабліки в соцмережах.

Якщо ви маєте декларацію, то подивіться, який номер телефону там вказано. Зазвичай - це буде номер реєстратури центру. Зараз, як ніколи, важливо, щоб усі необхідні телефони були під рукою. Тож, якщо центр, де працює ваш лікар, не має сайту або сторінки в соцмережах, рекомендуємо дзвонити в реєстратуру, щоб дізнатись та записати всі актуальні номери для дзвінків у центр:

- у разі відчуття симптомів COVID-19;
- погіршення самопочуття з причин, не пов'язаних з коронавірусом;
- для консультації або необхідності отримати електронний рецепт на “Доступні ліки” по телефону.

Пам’ятайте, що сімейний лікар, терапевт, педіатр не зобов’язані надавати свій особистий номер мобільного для спілкування з пацієнтами. Якщо ви отримали дозвіл на дзвінки чи повідомлення в месенджер у певних випадках, дотримуйтесь правил цивілізованого спілкування.

А саме:

1. Заздалегідь продумайте всі питання перш, ніж набирати номер лікаря. Адже нерідкі випадки, коли пацієнт згадує про найважливіше після завершення розмови і передзвонює знову.

Якщо є сумніви стосовно зараження COVID-19, опишіть своєму лікарю симптоми, історію подорожей. Окремо потрібно розповісти, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані (наприклад, такими, що повернулися з країн з місцевим розповсюдженням вірусу).

2. Починайте розмову або текстове повідомлення з нагадування, хто ви (адже лікар не здатен пам’ятати всіх пацієнтів) та відразу переходьте до суті питання.

3. Не відправляйте лікареві аудіо, відео-повідомлень (якщо ви не узгодили такий формат заздалегідь).

4. Дзвонити лікарю на мобільний телефон у вихідні й свята не бажано. Вночі - неприпустимо. Лікар має вночі спати, щоб починати прийом з 8 ранку.

5. Бажано домовитися заздалегідь, у які проміжки часу можна телефонувати.

6. За екстреною допомогою звертайтеся за номером 103.

7. Не плутайте сімейного лікаря з психологом. Поважайте право вашого лікаря на відпочинок і не турбуйте його з метою “поговорити”.

правила комунікації з лікарем по телефону