You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 8.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Поради Вашого лікаря:

Як жити в карантині
Вірус прийшов у наш дім. Поки що випадки поодинокі. Але в Україну повернулося близько 60 тисяч людей з країн, де епідемія вже у розпалі.
 
 
 
Оскільки ситуація склалася саме так, то маємо стати обачними, щоб уникнути інфікування і звести до мінімуму ризик.
 
 1. Маємо усвідомити, що вірус уже навколо нас. І діємо так, ніби люди навколо є потенційними джерелами інфекції. Це зовсім не значить, що маємо сахатися, боятися чи бути ворожими, навпаки, полюбімо один одного, щоб зберегти життя своє і ближнього.
 2. Мусимо облаштувати свій дім так, щоб він став нашою фортецею, всередині якої ми захищені. Поки до вашого дому не прийшов вірус – ви у безпеці. Звідки він може прийти? Якщо до вас прийшов хворий. Або здоровий – на вигляд, а ми ж знаємо, що вірус передається вже в інкубаційному періоді, тому – жодних зайвих контактів. З рідними чи сусідами також. Бо ніколи не знаємо.. Найкраща колежанка з найкращими намірами може разом з філіжанкою кави принести у ваш дім біду.
 3. З дому виходити таки мусимо. Хіба б ви закупилися харчами на кілька місяців і готові сидіти на консервах. Тому облаштовуємо собі дві зони в квартирі: зелену – де ви у безпеці, де ваші домашні речі, які не можуть бути зараженими, і червону, де будуть речі – одяг, взуття, сумки, шапки, в яких ви ходите до магазину, отже, вони можуть бути потенційно небезпечними. Не переміщуймо речі з однієї зони в іншу.
 
Облаштуйте червону зону. Вона має бути у передпокої, ближче до дверей.
 
Якщо навчилися європейських звичаїв – ходити по всій квартирі у вуличному взутті, чи американських – валятися на ліжку в черевиках, то саме час згадати про добрі українські домашні тапки. Не розносьте вірус по всій хаті! Перевзувайтеся!
 
 
 
Техніка безпеки після повернення з магазину:
 
 1. Все робимо у рукавичках – латексних чи які вже маєте. Бракує рукавичок – звичайний тонкий пакет нам у поміч поверх звичайних рукавиць від холоду. Купіть собі упаковку і будьте захищені. Використали – викинули і не шкодуйте.
 1. А тепер будьмо уважні та обережні!
 1. Зайшли в під’їзд – відчинили двері, яких до вас невідомо хто торкався. Йдемо сходами – не зачіпаємо поруччя, бо невідомо, хто його брудними руками мацав і обпчихав. Кнопка ліфта – теж потенційно заражена. Відчиняємо свої двері, пам’ятаємо – зовнішня клямка може бути забрудненою. Звідки ви знаєте, де були минулого тижня ваші сусіди, навіть якщо це найкращі люди на світі?
 1. Відчинили двері, зайшли до квартири. Рукавичок поки що не знімаємо. Знімаємо взуття. Ставимо на килимок? Ні, краще просто на плитку, лінолеум чи паркет – його легше обробити, ніж ворсистий килимок. Якщо є можливість, взуття залишаємо за дверима.
 1. Знімаємо маску. Одноразову згортаємо зовнішньою стороною досередини, щоб не розліталося те, що на ній зібралось, в пакетик – і в смітник. Багаторазову – в прання чи прасуємо гарячою праскою – вірусяко, здохни! Респіратор, мабуть, теж на балкон, хай провітриться.
 1. Знімаємо одяг, виносимо на балкон, щоб провітрився кілька годин. Ультрафіолет вбиває бактерії, чому він має робити виняток для вірусів? Хай їх теж прикінчить!
 1. Отепер знімаємо рукавички, вивертаючи, щоб зовнішня сторона опинилася всередині. Так ви запакуєте вірус надійно, і навіть ваш смітник не кашлятиме.
 1. Миємо руки. Ну, цього вчити не буду, цього вас мама вчила, і всюди написано.
 1. Миємо личенько. Якщо серветочкою з міцелярною водою, то ще й красоньку збережемо і шкірі допоможемо.
 1. Отепер беремо в руки бактерицидну серветку чи просто змочуємо серветку спиртом і протираємо. Що? Все, чого рученьки торкалися: клямку дверей зсередини, електричні вимикачі, клямки ванної, туалету, балкону, кухні – де ви там іще встигли побувати?
 1. Потім протираємо серветкою зовнішню поверхню пластикових упаковок товарів, які ви принесли з магазину.
 
Ну, ніби все.. можна розслабитися.. ви знову в безпеці. Ваш дім – ваша фортеця, авжеж.
 
 
COVID