You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 8.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Поради Вашого лікаря:

НСЗУ_для_пацієнта - Сімейний лікар чи педіатр: кого обрати для дитини?

З таким питанням часто до нас звертаються наші підписники. Розповідаємо про те, чи є різниця між терапевтом, сімейним лікарем та педіатром.

Педіатр обслуговує лише дітей до 18 років, сімейний лікар – дітей і дорослих, терапевт – лише дорослих.

Якщо батькам зручно ходити зі своєю дитиною до одного лікаря і він їх влаштовує – всі вони можуть підписати декларації з сімейником. Але це зовсім не обов’язково, можна обрати різних фахівців.

Важливо: за дитину, якій не виповнилося 14 років, декларацію підписує хтось із батьків. Потрібен лише мобільний телефон і такі документи: паспорт та ІПН мами або тата, свідоцтво про народження дитини. Якщо дитині вже є 14 і вона отримала паспорт, то підписати декларацію можна самостійно.

 

Як обрати лікаря для дитини?


Чудово, якщо ви вже знаєте хорошого лікаря, який вас влаштовує. Якщо ні – можна запитати поради в родичів та знайомих, можливо, вони знайшли хорошого фахівця в лікарні, до якої вам зручно добиратися.

Або зверніться у медичний заклад, нехай вам розкажуть, хто там працює. Інформація про лікарів є в реєстратурі. Чимало центрів надання первинної медичної допомоги мають власний сайт або сторінку у фейсбук, де знайомлять зі своїми лікарями.

Лікар може відмовити в підписанні декларації лише якщо вже набрав максимальну кількість пацієнтів. У терапевта це 2 тисячі осіб, сімейного лікаря – 1,8 тисяч, педіатра – 900.

На сайті НСЗУ можна знайти потрібний заклад і дізнатися, скільки декларацій у кожного конкретного лікаря.
А на сторінці Твій сімейний лікар - більше порад від сімейних лікарів.

 

Центр сімейної медицини № 1 м.Краматорська