You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 9.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Поради Вашого лікаря:

Метаболічний синдром та подагра - нерозлучні друзі

Метаболічний синдром — це комплекс симптомів, пов’язаних з порушенням чутливості тканин до інсуліну та гіперглікемією, артеріальною гіпертензією, абдомінальним ожирінням, гіпертригліцеридемією та зниженим рівнем ліпопротеїнів високої щільності. Він може ускладнюватися інсультом, інфарктом міокарда, гіпертонічним кризом та розвитком цукрового діабету 2 типу. Окрім того, нещодавні дослідження виявили, що метаболічний синдром може обтяжуватися ще одним захворюванням — подагрою.

Подагра залишається найбільш поширеним захворюванням суглобів у чоловіків та завдає їм чимало дискомфорту, особливо при важкому перебігу хвороби. За результатами останнього дослідження, в якому взяло участь майже 4 мільйонів осіб віком від 20 до 39 років, у чоловіків, які мали метаболічний синдром, подагра розвивалася у 2 рази частіше, ніж у здорових учасників.

У 2 рази частіше зустрічалася подагра у чоловіків, які мали два з п’яти критеріїв метаболічного синдрому. Якщо в досліджуваного були всі 5 ознак метаболічного синдрому, то ризик розвитку подагри підвищувався аж в 5 разів.

Якщо ви будете правильно харчуватися та займатися регулярно спортом, то зможете вберегти свій організм не тільки від метаболічного синдрому і таких ускладнень як інсульт, інфаркт, цукровий діабет 2-го типу, але й врятуєте свої суглоби від можливого розвитку подагри.

Контакти call-центру:

050-357-07-05

095-274-18-02

42-00-98

050-458-33-75 (амбулаторія в м. Київ)

Джерело: Medscape

 

Центр сімейної медицини №1 м. Краматорська: працюємо з повагою до кожного, з бажанням допомогти!