You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Центр працює з 8.00 до 16.00, в зв'язку з комендантською годиною.

Поради Вашого лікаря:

До чого може призвести надмірне споживання пива?

Літо, сонце, відпочинок. Такі привабливі та довгоочікувані слова. Шалена спека, спрага та спокуслива реклама келиха бурштинового пива підштовхують багатьох людей різного віку та статі скуштувати цей напій. 

Причин величезного попиту і споживання пива багато. Тлумачні словники трактують пиво як слабоалкогольний шипучий напій, в наукових виданнях наводиться корисний мікроелементний та вітамінний склад пива, могутня реклама закликає стати його любителями.

Все це, в сукупності, враховуючи, безумовно, позитивні органолептичні властивості напою, і стало критерієм його масового вжитку.

Водночас багатьох лікарів турбує легковажне ставлення суспільства до пінного напою: пиво п'ють у будь-який час, у величезних кількостях, втамовують спрагу, дають підліткам та дітям.

Лікарі-наркологи вважають, що надмірне споживання пива з часом призводить до:

  • - синдрому "пивного серця"
  • - підвищєння частоти серцевих скорочень, артеріального тиску
  • - виникнення аритмій, цирозу печінки
  • - зниженню швидкості реакції
  • - формування алкогольної залежності

Окрім того, у чоловіків пиво пригнічує вироблення тестостерону. Як наслідок, у них починають вироблятися жіночі гормони, змінюючи зовнішній вигляд любителів пива:

  • - зменшується кількість волосся на тілі й обличчі
  • - зменшується м'язова маса
  • - збільшуються грудні залози
  • - змінюється тембр голосу
  • - з'являється "пивний животик".

У дівчат, що зловживають пивом, порушується генетична структура яйцеклітин, що підвищує ймовірність народження дітей з вадами розвитку.

Також пиво сприяє росту волосся на обличчі у жінок, огрубінню голосу та ранньому облисінню. 

Вимальовується не дуже приваблива картина. 

Поголовне захоплення продукцією пивоварів призвело до того, що проблеми з алкоголем виникають вже в 14-15-річному віці, кількість пивних алкоголіків стрімко зростає. 

Пивний алкоголізм підступніший за горілчаний, бо розвивається непомітно, а лікується важко. По токсичності пиво можна порівняти з самогоном, оскільки в процесі спиртового бродіння і в пиві, і в самогоні в повному об'ємі зберігаються отруйні, побічні продукти бродіння - альдегіди, сивушні масла, метанол, ефіри.

 

Центр сімейної медицини № 1 м. Краматорська

 

Хочемо нагадати, що пиво – це алкоголь, вживати який потрібно з розумом та в міру, пам’ятаючи про сумні наслідки, у тому числі – розвиток алкогольної залежності. 

 

Центр сімейної медицини № 1 м. Краматорська