You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Увага! Додаток Мій МедКабінет не працює. Ви можете записатися на прийом до лікаря зателефонувавши в колцентр: 0503570705; 420098 (0626420098 з мобільного). Графік роботи: понеділок-п'ятниця з 7.00 до 18.00, субота з 7.00 до 14.00. Будь ласка запам'ятайте ці номери телефонів!

Поради Вашого лікаря:

ЦИФРОВИЙ COVID-СЕРТИФІКАТ ПРО ОДУЖАННЯ

Невакциновані українці, що перехворіли на COVID-19, можуть отримати цифровий сертифікат про одужання. 

Це документ в електронній формі, що підтверджує одужання особи від коронавірусної хвороби. Сгенерувати його громадяни зможуть самостійно в мобільному застосунку «Дія». Сертифікат містить QR-код. 

Лікарі наразі НЕ можуть формувати сертифікати про одужання, лише громадяни самостійно за допомогою сервісу «Дія».

 Важливо, щоб лікар після підтвердження у пацієнта діагнозу COVID-19, вніс дані до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), лише в такому випадку потім згенерується сертифікат про одужання.

 Згенерувати сертифікат про одужання через мобільний застосунок «Дія» можна не раніше, ніж на 15-тий день після підтвердження лікарем діагнозу і внесення даних в ЕСОЗ.

 Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, кому лікар встановив діагноз COVID-19 не більше ніж 105 днів тому назад від моменту запуску функціоналу нового сертифіката та надалі. 

Якщо ви хворіли раніше, ніж у серпні 2021 року (минуло вже більше 105 днів), сертифікат про одужання не буде формуватися, оскільки він вже не був би чинним. 

Термін дії нового сертифікату складатиме 90 днів від дати, коли він стає доступний для генерації, тобто на 15-тий день після встановлення пацієнту діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров'я

Отримати такий документ можна не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем діагнозу COVID-19 в ЕСОЗ.

Цей документ можна використовувати: 

- усередині країни – відповідно до умов, визначених постановою Уряду про встановлення карантину

-для подорожей за кордон – з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу (обмеження, які встановлює кожна з країн можна знайти на сайтах МЗС цільової та транзитної країн).

Як згенерувати сертифікат:  

1. Встановіть останню версію  застосунку «Дія».

2. На головному екрані натисніть пункт «Додати COVID-сертифікат» або в меню «Послуги» виберіть «COVID-сертифікат», натисніть пункт «Почати». 

3. Серед типів сертифікатів оберіть «Сертифікат про одужання». 

4. Надайте згоду на передачу медичних даних з ЕСОЗ і натисніть пункт «Отримати сертифікат». 

Наводимо відповіді фахівців на найпоширеніші запитання пацієнтів:

ПИТАННЯ: Я вважаю, що перехворіла на COVID-19, але до лікаря не зверталась. Маю на руках довідку з позитивним результатом ПЛР-теста. Як мені отримати сертифікат?

ВІДПОВІДЬ: Ми сподіваємось, що ви одужали. Радимо вакцинуватись. Без офіційно встановленого та внесеного в ЕСОЗ лікарем діагнозу ви не маєте підстав отримати COVID-сертифікат, що підтверджує одужання від COVID-19. 

ПИТАННЯ: Впевнений, що перехворів на коронавірусну хворобу, бо маю високий рівень антитіл до COVID-19, до лікаря не звертався. Чи можу я отримати сертифікат про одужання?

ВІДПОВІДЬ: Рівень антитіл до коронавірусної хвороби не дає підстав вважати вас хворим чи таким, що одужав. Тож отримати COVID-сертифікат про одужання на підставі лише результату тесту на антитіла до коронавірусної інфекції ви  не зможете.

ПИТАННЯ: Перехворіла на COVID-19, зверталась  до лікаря. Не маю встановленого в ЕСОЗ діагнозу COVID-19. Маю на руках довідку із позитивним результатом ПЛР-тесту за дати, коли хворіла. Хочу отримати сертифікат про одужання.

ВІДПОВІДЬ: Якщо ви потребуєте документ про одужання або про протипокази, будь ласка, зверніться до лікаря, який вносив ваші записи до ЕСОЗ раніше. Надайте йому оригінал результатів ПЛР-тесту. Він внесе до ЕСОЗ епізод та ваш діагноз COVID-19. Це стане підставою для отримання зазначених вище документів.

ПИТАННЯ: Я маю діагноз COVID-19 в електронній системі охорони здоров'я, але «Дія» не відображає COVID-сертифікат про одужання. Що мені робити?

ВІДПОВІДЬ: Спочатку маєте переконатись, що ваші медичні та персональні дані в ЕСОЗ внесені коректно. Це можна зробити, уточнивши в лікаря, до якого Ви звертались під час захворювання.

Якщо з часу встановлення діагнозу минуло менше 14 або більше 105 календарних діб — сертифікат не може бути виданий.

ПИТАННЯ: Які дані мають бути внесені до електронної  системи охорони здоров'я (ЕСОЗ), щоб я зміг отримати сертифікат про одужання від COVID-19?

ВІДПОВІДЬ: Переконайтесь разом із лікарем, що про вас в ЕСОЗ є такі дані: 

- ПІБ українською, як у паспортному документі

- РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків, раніше називався — індивідуальний податковий номер — ІПН)

- УНЗР (ваш код в демографічному реєстрі, зазначається на всіх українських біометричних документах) — рекомендовано

- дата народження, як в паспорті/свідоцтві про народження

- актуальний номер телефону, на якому можливо приймати і відсилати смс.

Перевірте також відсутність дубля карти пацієнта в ЕСОЗ. Ваш лікар може перевірити, скільки карток існує. Якщо більше однієї, то подавайте запит до НСЗУ на дедублікацію: запит до НСЗУ про усунення дублювання даних пацієнта в ЕСОЗ та посилання на форму заяви про дедублікацію.